E-pasts: r21vs@riga.lv     Tālrunis: +371 6737 1041    
        Aktualitātes         Skola šodien         Mācību process         Projekti         Interešu izglītība         Par skolu    


Projekti
Projekti > Ekoskola
E k o s k o l a

Cienījamie pedagogi, skolēni un vecāki!

Mūsu skola jau devīto gadu piedalās starptautiskajā projektā „Ekoskola”.

2012. gada 27.septembrī Latvijas Universitātes, Lielajā aulā notika Ekoskolu apbalvošanas pasākums, kurā mums pasniedza Zaļo karogu! Lai mūsu pilsēta būtu tīrākā, mēs visi kopā dzīvosim „Zaļi”!!!

Mūsu vietne

  2023./2024.mācību gads

Aicinājums piedalīties aptaujā par pārtikas izšķērdēšanu!

Aicinām skolēnu vecākus piedalīties Zemkopības ministrijas iniciētā pētījumā “Ilgtspējīgas pārtikas sistēmas padziļināts izvērtējums un pasākumi pārtikas izšķērdēšanas mazināšanai” >>> , lai noskaidrotu Latvijas iedzīvotāju paradumus un viedokli par pārtikas izšķērdēšanu. Anketas aizpildīšanas laiks 10-12 min.

Atskaite par 2023./2024. mācību gadu >>>

Atskaite par maiju!

lasīt vairāk >>>

Atskaite par aprīlī!

Šī gada aprīlī mūsu skola aktīvi piedalījās dažādos vides un izglītības pasākumos:

6.klases skolniece veica skolas teritorijas veģetācijas analīzi. Pētījuma mērķis bija identificēt skolas teritorijas bioloģisko daudzveidību. Rezultāti tika prezentēti skolas zinātniskajā konferencē, stimulējot skolēnu interesi par botāniku un ekoloģiju.

5.klases skolēni piedalījās skolas teritorijas apzaļumošanas projektā, audzējot dažādu augu stādus. Šis pasākums ne tikai uzlaboja skolas ārējo izskatu, bet arī iemācīja skolēniem prasmes rūpēties par augiem.

4.-6. klases skolēniem tika organizētas angļu valodā vides un izmirstošo dzīvnieku sugām, kas iekļautas Sarkanajā grāmatā, viktorīnas. Tas ļāva skolēniem labāk apgūt angļu valodu un paplašināt savas zināšanas par globālajām vides problēmām.

Mūsu skola organizēja globālu pasākumu "Ekopatruļa" Kleistu mežā. Pasākuma mērķis bija identificēt problēmu ar nelegālu atkritumu izgāšanu un to savākšanu. Atkritumu savākšanā piedalījās mūsu skolas 8.-12. klases skolēni, kā arī divu citu skolu - Rīgas 10. un 96. vidusskolas - skolēni. Ar policijas un vietējās pārvaldes palīdzību ne tikai tika notīrīta ievērojama meža daļa no atkritumiem, bet arī pievērsta uzmanība tās aizsardzības problēmām.

Mūsu skola arī piedalījās Tīra Latvija rīkotajā konkursā par papīra savākšanu un pārstrādi. Visas klases, no 1. līdz 12., kopā ar vecākiem un skolotājiem, savāca 281 kg papīra, veicinot mūsu izglītības iestādes ekoloģisko informētību un aktivitāti.

Šie pasākumi ne tikai palīdzēja uzlabot vides situāciju mūsu apvidū, bet arī būtiski bagātināja izglītības procesu, iesaistot skolēnus aktīvās un praktiskās darbībās vides aizsardzībā.

Marta atskaite!

1)Izlietoto bateriju vākšanas konkurss 2023./2024. Mūsu skola savāca 40 kilogramus bateriju, kuras tika veiksmīgi izņemtas!

2) 1-7.marts - "Zaļā nedēļa" (plakāti un prezentācijas par ekoloģiju mūsdienās un tās ietekme uz mums, kas tiks rādīts baneros).*1-12.klases.* !

"Zaļā nedēļa" ir pasākums, kas veltīts svarīgai tematikai - ekoloģijai un tās ietekmei uz mums. Sākot no 1. marta līdz 7. martam, mūsu skola būs piepildīta ar plakātiem un prezentācijām, kas atklās dažādus aspektus par klimata pārmaiņām, dabas resursu izsīkumu, atkritumu apsaimniekošanu un daudz ko citu. Katra klase būs iesaistīta, apgūstot svarīgus jautājumus un meklējot risinājumus, lai veicinātu ilgtspējīgu nākotni. Tā būs iespēja iedziļināties un saprast, kā mēs visi varam palīdzēt saglabāt mūsu planētu dzīvotspējīgu un veselīgu visiem.

3) 1-28.marts. - "Klases koks" - (klase veido 3D koku no papīra, kartona un citiem ekomateriāliem.) Pēc tam tiks rīkota izstāde un labāko koku izvēlēsies skolotāju ekožūrija.

Dosimies zem šī gada 21. Rīgas Ekoskolas moto: "Kustības motivācija, spēks līdzsvarā". Atgādinājums, šī gada tēma: vide un veselīgs dzīvesveids!

3) Šodien 28.03.2024., "Klases koks" bija patiesa radošuma diena! Skolēni izveidoja 3D koku no papīra, kartona un citiem ekoloģiskiem materiāliem. Tagad gaidāma izstāde, kurā skolotāju ekoloģiskā žūrija izvēlēsies labāko koku. Katra klase ieguldīja savu sirdi un fantāziju, tāpēc izstāde noteikti būs pilna ar aizraujošām un daudzveidīgām idejām!

28.02.2024. Pasākums "Auglis klasesbiedram!". Šī pasākuma mērķis ir atgādināt cilvēkiem par augļu un dārzeņu nozīmi bērnu un pieaugušo uzturā.

9. feburārī tiek atzīmēta Silto džemperu diena

Silto džemperu dienas ietvaros aicinām pievienoties kopīgai iniciatīvai un samazināt temperatūru telpās un uzvilkt siltāku džemperi, kā arī īstenot citas rīcības klimata labā.

Šādi tiek vērsta uzmanība rīcībām, ko katrs no mums var paveikt, lai samazinātu ietekmi uz klimatu. Silto džemperu dienai aicinām pievienoties mācību iestādes, privātpersonas, uzņēmumus un visus, kam ir interese un vēlme rīkoties.

Atbalstīsim savu planētu šajā dienā un valkāsim siltus džemperus!

Apkopojot mūsu ekodarbības rezultātus pabeidzot I semestri, vēlētos iepazīstināt ar ekoparlamenta paveikto decembra mēnesī. Visu decembri 5. klašu skolēni veidoja savas ekomājas, izmantojot tikai dabīgos un pārstrādājamos materiālus. Darba mērķis - izvirzīt jautājumu par apkārtējo vidi un parādīt, kā nākamā paaudze varēs modernizēt tuvāko apkārtni, lai atbalstītu Latvijas zaļās zonas. Lielākā daļa bērnu atbalstīja ideju izveidot ekomājas no nokritušajiem kokiem. Pēc tam 9. un 11. klašu skolēni rīkoja lekciju sēriju skolas skolēniem par veselīgu dzīvesveidu, pareizu uzturu un veselīgu miegu, un kā šie faktori ietekmē psiholoģisko stāvokli.

Novembris mūsu skolā tika veltīts apkārtējās vides sociālajiem jautājumiem. Mēneša sākumā skolā rīkoja pasākumu, kurā tika vākta makulatūra. Skolā dažu dienu laikā savāca 451 kilogramu papīra, kas tika nosūtīts uz Līgatni.

10. - 12. klašu skolēni, kā arī angļu valodas un ģeogrāfijas skolotājs, piedalījās konkursā "Young Climathon 2023", kur skolas divas dienas izstrādāja idejas par plastmasas trauku čaumalu aizstāšanu. Idejas bija saistītas ar pāreju uz pilnīgi organiskiem materiāliem ēdināšanas jomā vai pāreju uz daudzreiz lietojamiem traukiem. Konkursa skola saņēma specbalvu no ministrijas.

Oktobra mēnesī mūsu ekopadome un visa draudzīgā skolas sastāva sāka aktīvi domāt par steidzamajiem jautājumiem saistībā ar uzturu, veselīgu dzīvesveidu un saprātīgu mūsu planētas resursu patēriņu, ieskaitot pārtiku. Lasīt vairāk>>>


Eiropas Mobilitātes nedēļa 2023

No 16. līdz 22. septembrim visā Eiropā norisināsies Eiropas mobilitātes nedēļa ar saukli “Taupi enerģiju”. Šīs nedēļas mērķis ir vērst iedzīvotāju uzmanību un mudināt ikdienā izmantot videi draudzīgāku pārvietošanās veidu – velosipēdu, pārvietoties ar kājām vai sabiedrisko transportu. Lasīt vairāk>>>

  2022./2023.mācību gads

Skolas vide un apkārtne mērķi:
 • iedrošināt skolēnus izzināt, izprast un saglabāt vidi skolas apkārtnē;
 • veidot dabisku skolas apkārtni, kas vairo bioloģisko daudzveidību;
 • izmantot skolas apkārtni kā daudzveidīgu mācību vietu un iedvesmotāju;
 • izglītot skolēnus par augu un dzīvnieku sugām, kurām skolas apkārtne ir dzīves vide;
 • skolas un tās apkārtnes iekārtojums atstāj lielu iespaidu uz skolēnu attieksmi pret skolu, citam pret citu, vidi un sabiedrību plašākā kontekstā.
 • veidot skolas vidi tā, lai tā uzlabotu skolēnu fizisko un garīgo labsajūtu, vienlaikus radot saikni ar dabu;

Vides dienas februārī >>>

18.aprīlī skolas ietvaros notika pasākums Brain Ring, kura tēma bija "Globālā sasilšana". Pasākuma mērķis bija saprast bērnu izpratni par šo tēmu. Pamatojoties uz jautājumiem par (bioloģiju, ķīmiju, ģeogrāfiju un fiziku), izveidot tieši ar globālās sasilšanas saistītu jautājumu kopumu, lai parādītu, cik cieši šī tēma ir saistīta ar dabaszinātņu jomas zinātnēm. Pasākumā piedalījās skolēni no 7. līdz 11. klasei.

5. klases skolēni veidoja mini skolas dārzkopības projektu, kura ietvaros tika izveidoti vairāk nekā 35 dažādu augu stādi no kliņģerītēm līdz saulespuķēm. No marta sākuma līdz aprīļa beigām viņi laistīja un kopa savus topošos augus. Aprīļa beigās 9. klases skolēni palīdzēja mūsu mazajam zaļajam aktīvistam iestādīt apstādījumus skolas teritorijā, iestādot stādus skolas puķu dobē. Projekta mērķis bija ieaudzināt bērnos mīlestību pret augiem un dot viņiem iespēju labiekārtot savas mīļākās skolas teritoriju.

27.martā 9.klases skolēni aizvadīja dabaszinību stundu. Nodarbības tēma bija “Ūdens ir atjaunojams dabas resurss”. Nodarbības ietvaros 9. klases skolnieces rakstīja projektu, lai informētu 5. klases skolēnus par saprātīgu saldūdens patēriņu, kā arī globālās sasilšanas ietekmi uz ledāju kušanu, tādējādi likvidējot jūras sālsūdeni. Tā dēļ tiek izjaukta okeāna ekosistēma, kā arī paaugstinās pasaules okeānu līmenis.

28.aprīlī 6.– 9. klašu skolēni pievienojās braucienam uz Jelgavu, kur notika pasākums Meža dienas vai "MEŽS IENĀK JELGAVĀ." Mērķis bija saprast,ka koksne ir atjaunojams dabas resurss. Cikla "Meža dienas" lielpasākums "Mežs ienāk Jelgavā!", kam šogad dota devīze "No meža līdz mājai". Izzini meža nozari, ar to saistīto produkciju, profesijas,tautsaimniecību un izglītību.Aktivitātes kā lieliem, tā maziem. Uzņēmumi, kas nodarbojas ar Latvijā iegūtās koksnes pārstrādi, stāstīja un rādīja, kā koksnei tiek pievienota vērtība, radot ekoloģiskus produktus, kas nes Latvijas vārdu pasaules eksporta tirgos. Pirmo reizi pasākumā tika aicināti, piedalīties arī uzņēmēji, kuri no Latvijas mežiem iegūtās koksnes un nekoksnes produktiem ražo dažādus izstrādājumus. Interesentiem bija iespēja izmēģināt prasmes, darbojoties ar medību un meža mašīnu simulatoriem, mežā un kokapstrādē izmantojamiem instrumentiem un darbarīkiem.

Projektu darbs "Figūru pasaule"

No 8. līdz 10. martam mūsu skolā notika projektu dienas, kas tika veltītas dabai un videi. Darba mērķis bija dot skolēniem izpratni par dabas objektiem, kā ģeometriskajiem objektiem un skolēnu patstāvīgais darbs, kas iekļāva sevī uzdevumu bērniem pašiem to izprast. Piemēram, 6.klases skolēni devās ekskursijā uz Dabas muzeju, meklējot dabas objektus, kas varētu atgādināt kādu ģeometrisku figūru. 1. - 7. un 11.klases skolēni veidoja kompozīcijas, origami, zīmējumus pēc šīs tēmas, lai vizuāli parādītu savas zināšanas.

"Saprātīgs ūdens patēriņš"

2023.gada 1.martā 10.klases skolēni nolasīja lekciju 5.klasei par tēmu "Saprātīgs ūdens patēriņš". Mūsdienās aktuālāks ir kļuvis jautājums par saprātīgu ūdens patēriņu, saldūdens krājumi ir ierobežoti. Tā kā tēma ir aktuāla, nepieciešams, lai mūsdienu skolēni sāktu saprātīgāk rīkoties ar saldūdens krājumiem, kā arī domātu, kā mēs varam palielināt saldūdens daudzumu uz planētas.

SILTO DŽEMPERU DIENA 2023

9.februārī, Rīgas 21.vidusskolas skolēni svinēja visu iemīļoto "Silto džemperu dienu". Šajā dienā Vides izglītības fonds aicina Latvijas skolas, uzņēmumus un citas organizācijas piedalīties ikgadējā akcijā “Silto džemperu diena”. Akcijas mērķis ir izglītot sabiedrību par klimata pārmaiņām un veicināt videi un klimatam draudzīgākus paradumus. Silto džemperu dienā tradicionāli telpās tiek nedaudz samazināta temperatūra, un visi ir aicināti uzvilkt siltāku džemperi, šādi arī simboliskā veidā apliecinot atbalstu iniciatīvai. Latvijā “Silto džemperu diena” Ekoskolās un citās sadarbības organizācijās notiek jau septīto gadu.

Grūti putniem izturēt ziemu.

Lai šeit palikušajiem putniņiem būtu vieglāk atrast barību, izgatavojām kopā ar 3.b klasi putnu barotavu.

Projekta "Young business" Erasmus+ ietvarā audzēkņi devās uz Portugāli

Skolēni devās pilsētas ielās vākt atkritumus un attīrīt pilsētu.

Pārtikas pasaules dienas pasākumi

Mācību procesā tika stāstīts par “Pārtikas dienu” un “Veselīgo uzturu”.

Skolēni skatījās mācību filmu un darbojās ar darba lapām.

#Ekoskolas #PasaulesPartikasDiena #WorldFoodDay

Rīcības dienas skolā

Rīgas 21.vidusskolas 6.a klase piedalījās Rīgas Zoodārza akcijā Zooziļuks 2022

Vides izglītība. Rīgas 21. skolēni apmeklē GETLIŅI EKO>>>

  2021./2022.mācību gads

Rīgas 21.vidusskolas 5.klase iesaistās pavasara meža darbos!

JAUNO VIDES REPORTIERU KONKURSS

Rīgas 21.vidusskolas 11.klases skolnieces Darjas raksts par aktuālo problēmu konkursam Young Reporters for the Environment.

ES LAUKOS

Rīgas 21.vidusskolas #8a klases komandas "HCOONa" 1.posma uzdevums konkursā Akcija "Šodien laukos" Mikrozaļumu audzēšanas process - no sēklas līdz dārzeņu salātiem! Putnu barotne no kokosrieksta un dažādi putni! Interesanti, radoši un izzinoši!

PASAULES PĀRTIKAS DIENA

Kopš 1981.gada ANO Pārtikas un lauksaimniecības organizācija 16.oktobrī aicina atzīmēt Pasaules pārtikas dienu, lai aktualizētu sabiedrībā ar lauksaimniecības un pārtikas jomām saistītus izaicinājumus, motivētu pasaules iedzīvotājus sadarboties, meklējot un īstenojot risinājumus. Šī gada 16.oktobrī 5.klase atzīmēja Pasaules Pārtikas dienu. Pētījām uzturvielas, to saturu pārtikas produktos un nozīmi cilvēka organisma darbībā, veidojot dienas ēdienkarti, ievērojot veselīga dzīvesveida principus!

Youth Eco Hub

Youth Eco Hub - Home | Facebook

#norden #youthecohub #EcoSchools

Rīgas 21.vidusskolas skolēni piedalās Jauno vides reportieru programma

Jaunie vides reportieri

https://jaunievidesreportieri835563353.wordpress.com/

Rīgas 21.vidusskola. Jeļizavetas Safonovas (13 gadi) darbs dalībai Starptautiskajā Jauno vides reportieru konkursā 2021.

#YoungReportersForTheEnvironment#Ecoschools

Rīgas 21.vidusskola. Ņikas Zaharovas (14 gadi) darbs dalībai Starptautiskajā Jauno vides reportieru konkursā 2021.

#YoungReportersForTheEnvironment#Ecoschools

lasīt vairāk >>>

Eko somas no 4.a klases

Ar šiem darbiem piedalāmies starptautiskajā ekoskolu konkursā TRASH HACK CAMPAIGN ! :) (vairāk info šeit https://www.ecoschools.global/competition )

Globālā kampaņa “Trash Hack” mudina jauniešus rīkoties, lai veicinātu ilgtspējīgu attīstību, pārdomātu savu rīcību un dalītos ar idejām. Starptautisku kampaņu realizē UNESCO.

Ziema drīz beigsies! Pēdējā iespēja izveidot ledus figūras!

Rīgas 21.vidusskola arī iesaistījās ledus rotājumu veidošanas akcijā.

Paldies par brīnišķīgajiem rotājumiem 4.a un 8.a klašu skolēniem un viņu klases audzinātājiem. https://www.facebook.com/21vidusskola/

Rīgas 21.vidusskolas skolēni piedalījās Latvijas Ornitoloģijas biedrības akcijā Putnu Stunda

12.01.2021. 4.a klase tiešsaistē piedalījās Latvijas Ornitoloģijas biedrības akcijā Putnu Stunda, kas saistīta ar ziemojošo ūdensputnu uzskaiti, kas notiek daudzviet pasaulē, tostarp Latvijā.

Starpdisciplinārās stundas laikā skolēni noskatījās videostāstu “Ziemojošo ūdensputnu uzskaite”, kur uzzināja gan šīs uzskaites vēsturisko izcelsmi un mērķus, gan iepazina ziemas viesi – ūdensstrazdu.

Aizpildīja praktisko darba lapu “Mana pirmā ziemojošo ūdensputnu uzskaites lapa”, neaizmirstot pēc iespējas precīzi fiksēt visus datus veiktā novērojuma laikā, lai tas būtu noderīgs un vērā ņemams ziņojums ornitologiem.

Ja Tu arī vēlaties piedalīties putnu uzskaitē, tad:

Noskaidro tuvākās neaizsalušās ūdenstilpes atrašanās vietu!

Noskaidro laikapstākļu prognozi!

Izvēlies piemērotu diennakts stundu! Pievērs uzmanību barošanās vietai!

Nofotografē vai nofilmē putnu baru!

Mācies pamanīt putna klātbūtni!

Savus novērojumus pieraksti darba lapā “Mana pirmā ziemojošo ūdensputnu uzskaites lapa”, kuru var atrast Latvijas Ornitologu biedrības interneta vietnē www.lob.lv

Aizpildītu anketu nosūti Latvijas Ornitoloģijas biedrībai uz e-pastu putni@lob.lv.


''Medus ceļš''

Rīgas 21.vidusskola daudzus gadus īsteno EKOSKOLAS projektu un skolai piešķirts starptautiskais Zaļais karogs, kā arī “Latvijas ekoskolas" nosaukums, kas apliecina īpašus panākumus ilgtspējīgas attīstības, vides izglītības un vides aizsardzības veicināšanai skolā un tās apkārtnē.

Ekoskolas darbu vada ekopadome. Tajā ir iesaistīti skolotāji, skolēni, skolas vadība, vecāki un vietējā pašvaldība. Atbilstoši gada tēmai ekopadomē iesaista arī citus speciālistus, kā arī sadarbojas ar daudzam organizācijām. Par šīgada tēmu esam izvēlējušies “Pārtiku".

EKOSKOLAS projekta un “Skola 2030” ietvaros 1.a un 1.b skolēni runā, dara, mācās par pārtikas veidiem un uzzina informāciju par dabas ainavu – pļavu.

Pagājušajā nedēļā klasēs organizēta integrēta stunda: dabaszinības + dizains un tehnoloģijas. Stundas temats bija ''Medus ceļš''.

Stundas sākumā skolēni skatījās filmu. Pēc tam apsprieda to, kādus labumus cilvēkiem dot bites un kāpēc medus ir tik veselīgs.

Izmantojot krāsaino papīru un kartona rullīšus, skolēni veidoja bites. Stundas beigās... Pateicoties Latvijas Biškopības biedrībai (LBB) Eiropas mēroga akcijas “Eiropas medus brokastis”, katrs skolēns saņēma saldo pārsteigumu.


Meža ekspedīcija

Septembrī 4.klases skolēni piedalījās īstā meža ekspedīcijā. Meža ekspedīcijas maršruts bija aptuveni trīs kilometru garš, un tajā ietvertas dažādas dabas izziņas pieturas. Skolēni, dodoties no vienas pieturas uz otru, veica praktiskus uzdevumus mežā, papildinot savu zināšanu krājumu un izmēģinot grāmatās lasīto un skolotāju stāstīto.

Meža ekspedīcijās skolēni meklēja atbildes uz šādiem jautājumiem:

 • Vai koksne ir tikai kokā?
 • Vai mežs ir jāatjauno? Kā to dara?
 • Kāpēc ir nepieciešams izcirtums?
 • Kas ir liela koka sākums?
 • Kuru koku zāģēt, kuram – vēl augt?
 • Kas kopīgs mežam ar “Formula 1”?


  Rīgas 21.vidusskolas 4.a klase iesaistījās Pasaules lielākajā mācību stundā

  2020. gada rudenī kārtējo reizi norisinājās akcija “Pasaules lielākā mācību stunda”, kas vienoja skolotājus un skolēnus no visas pasaules.

  Šogad vienotās stundas tēma bija “Pandēmija kā portāls no pagātnes uz nākotni”. Ceļojums no vecās pasaules un jauno, kur varam izvēlēties, ko ņemt līdzi ceļasomā uz jauno dzīvi pēc pandēmijas.

  Rīgas 21.vidusskolas 4.a klase arī iesaistījās Pasaules lielākajā mācību stundā, vizualizējot savu dzīvi un pasauli pēc pandēmijas. Skolēnu diskusijās un pārdomās parādās, kā viņus ietekmējušas attālinātās mācības un kā tehnoloģiskais progress mums palīdzēs apturēt pandēmiju. Ar ko nodarbojas zinātnieki un ārsti pandēmijas laikā, kādi atklājumi farmācijas jomā drīzumā sagaida pasauli. Vai pasaules karantīna varētu sekmēt labvēlīgas klimata pārmaiņas?

  Pēc diskusijām un pārdomām skolēni vizualizēja savas idejas par dzīvi pēc pandēmijas radošos darbos. Radošo darbu ekspozīcija atrodas skolas pirmā stāva gaitenī.

  Rīgas 21.vidusskolas 4.a klases skolēni dabaszinību stundā meklēja pasaules globālās ekoloģijas problēmas risinājumu.

  Ekoskolu Rīcības dienu 2020 ietvaros Rīgas 21.vidusskolas 4.a klases skolēni dabaszinību stundā meklēja pasaules globālās ekoloģijas problēmas risinājumu.

  Pašlaik uz Zemeslodes trūkst saldūdens resursi. Šīs problēmas iemesli ir visdažādākie – globālā sasilšana, iedzīvotāju skaita un ūdens patēriņa pieaugums, līdz ar to, saldūdens izmantošanas apjoms palielinās. Saldūdens trūkums vienlaicīgi ietekmē vairākas sfēras, tā ir gan lauksaimniecība, gan rūpniecība, enerģijas piegāde un transports. Saldūdens trūkums skar arī bioloģisko daudzveidību un ūdens kvalitāti.

  Lai novērstu šo problēmu, ir jāpanāk efektīva ūdens izmantošana un taupīšana.

  Aktīvi iekļaujoties kompetenču pieejā un īstenojot mācību saturu, 4.klases skolēni, domājot un darot, uzzināja, kā efektīvi savākt un izmantot lietus ūdeni no mājas jumta.

  Darbnīcas ietvaros, skolēni modelēja lietus ūdens novadīšanas sistēmu, kas ne tikai novērš ūdens tecēšanu no jumta un sienu mitrināšanu, bet arī kalpo kā papildus ūdens resurss.

  Tomēr, lai izmantotu savākto lietus ūdeni, piemēram, piemājas lauksaimniecībā, to nepieciešams attīrīt. Ūdeni no liekiem piemaisījumiem var attīrīt filtrējot, tāpēc skolēni izgatavoja daudzslāņu ūdens filtru no dabas resursiem: oglēm, akmentiņiem, koka skaidiņām, smilts.
        
    EKOSKOLAS darba plāns
    

    Ekoskolas šī gada tēma ir „Enerģija”
    


  Pašpārvaldes aktīvs:
  • Skolotāji J.Gigola-Fjodorova,I.Lavrova.
  • Administrācijas pārstāvji O.Daniļenko, L. Borovika, J. Bikova.
  • Tehniska personāla pārstāvis R. Akbajeva.
  • Kirills Turlisovs 11.klase Ekopadomes prezidents
  • Anastasija Lazareva 8.klase Ekopadomes prezidenta vietniece
  • Darja Maskaļune-Jodzeviča 4.klase
  • Domeniks Caune 4.klase
  • Alisa Nike Šveinika 4.klase
  • Artūrs Harčenko 4.klase
  • Maksims Goļdins 4.klase
  • Amalija Ļebedeva 4.klase
  • Vlada Osīte 4.klase
  • Artūrs Deinis 7.klase
  • Artemijs Zasjadko 7.klase
  • Ariadna Tiščuka 7.klase
  • Jekaterina Presņakova 7.klase
  • Vladislavs Semjonovs 7.klase
  • Veronika Odinajeva 7.klase
  • Marija Mišurova 7.klase
  • Ksenija Baranova 8.klase
  • Milana Kuzņecova 8.klase
  • Jekaterina Uļčenkova 8.klase
  • Alisa Revo 8.klase
  • Bogdans Somovs 9.klase
  • Jaroslava Mihaļova 9.klase
  • Elvira Lazdauskaite 9.klase
  • Daniils Šukļins 9.klase
  • Elīna Berežnaja 9.klase
  • Margarita Arefjeva 10.klase
  • Tomass Koļesņikovs 10.klase
  • Renāte Seliņa 10.klase
  • Marija Sedajeva 10.klase
  • Tatjana Grahoļska 11.klase
  • Polina Cvirko 11.klase
  • Marija Pogodina 11.klase
  • Ēriks Kurlajevs 11.klase
  • Alisa Silajeva 12.klase
  • Valērija Ņikitina 12.klase
  • Polina Prohorova 12.klase
  • Griņova Sofija 12.klase
  • Inna Zaharova 12.klase
  • Jekaterina Daņiļeviča 12.klase
Zvanu saraksts

STUNDA LAIKS
1. stundano 8:10 līdz 8:50
2. stundano 8:55 līdz 9:35
3. stundano 9:45 līdz 10:25
1.-4.kl. pusdienas 15 min.
4. stundano 10:40 līdz 11:20
5.-8.kl. pusdienas 30 min.
5. stundano 11:50 līdz 12:30
9.-12.kl. pusdienas 15 min.
6. stundano 12:45 līdz 13:25
plkst.13.10 - PDG launags 10 min.
7. stundano 13:35 līdz 14:15
8. stundano 14:20 līdz 15:00
9. stundano 15:05 līdz 15:45
10. stundano 15:50 līdz 16:30

Skolas informācijas sistēma

Valsts izglītības satura centrs

Skola 2030

uzdevumi.lv

Mācību mākonis

Programmēšanas apguves programma vispārizglītojošās skolās Latvijā

Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs

Atgriezeniskā saite, kas ved uz rīcību

Atgriezeniskā saite, kas ved uz rīcību

eParaksta uzskates materiāli
        Aktualitātes         Skola šodien         Mācību process         Projekti         Interešu izglītība         Par skolu